Sign Up

Sign In

مردم فرانسه در روزهای اخیر غالبا برای اعتصاب‌ها و اعتراض‌هایشان در خبرها حضور دارند. با این حال از گذشته این شهروندان سرزمین شراب و پنیر و باگت در کلیشه‌ها «عاشق‌ترین مردمان جهان» لقب گرفته‌اند. اکنون یک گزارش تحقیقی از عادات جنسی مردم فرانسه در سال ۲۰۲۳ منتشر شده است.

مردم فرانسه در روزهای اخیر غالبا برای اعتصاب‌ها و اعتراض‌هایشان در خبرها حضور دارند. با این حال از گذشته این شهروندان سرزمین شراب و پنیر و باگت در کلیشه‌ها «عاشق‌ترین مردمان جهان» لقب گرفته‌اند.

به گزارش بخش فرهنگی یورونیوز، هرچند فرانسوی‌ها در اکثر نظرسنجی‌ها مربوط به عادات عشقی و جنسی به لحاظ مهارت و تعداد روابط در رده‌ای متوسط میان کشورهای اروپایی قرار می‌گیرند، با این آن حال آن کلیشه همچنان در ذهن‌های بسیاری برقرار است.

اکنون آمورلی (Amorelie)، یکی از محبوب‌ترین فروشگاه‌های ابزارآلات جنسی آنلاین در فرانسه، در گزارش سال ۲۰۲۳ خود نتایجی از تحقیق درباره عادات جنسی مردم فرانسه منتشر کرده است.

ین گزارش شامل ترجیحات و تمایلات فرانسوی‌ها در مورد عشق‌ورزی، روابط جنسی، خودارضایی و استفاده از پورنوگرافی است که اطلاعات درباره آن‌ها ممکن است به راحتی در نظرسنجی‌های معمولی به دست نیایند.

بنابر گزارشی که آمورلی منتشر کرده است، تنها ۴.۱ درصد از مردم فرانسه هر روز رابطه جنسی دارند. در حالی که ۳۱ درصد گفته‌اند چندین بار در هفته رابطه جنسی دارند، بیشترین بخش از مردم (۳۹ درصد) رابطه جنسی خود را چندین بار در ماه عنوان کرده‌اند. ۱۹ درصد فرانسویان گفته‌اند فقط یک بار در ماه رابطه جنسی دارند، ۷ درصد نیز «هرگز» را انتخاب کرده‌اند.

بنابر این تحقیق ۲۲.۳ درصد فرانسوی‌ها ترجیح می‌دهند صبح‌ها رابطه جنسی داشته باشند تا شب‌ها. یک نفر از هر ۵ نفر نیز به فانتزی نقش‌بازی جنسی علاقه نشان می‌دهند.

درباره رابطه‌های فراتر از دونفر، ۲۶.۵ درصد از فرانسوی‌ها ارتباط جنسی سه‌نفره را به عنوان آرزوی پنهانی خود عنوان کرده‌اند. از این میان اکثر مردان (۵۶ درصد در مقابل ۳۰ درصد از زنان) خود را با دو زن تصور می‌کنند، در حالی که اکثریت زنان (۵۴ درصد در مقابل ۱۴ درصد از مردان) رابطه سه‌نفره با دو مرد را ترجیح می‌دهند.

سایر فانتزی ها عبارت بوده است از سکس گروهی (۱۱ درصد از فرانسوی‌ها گفته‌اند که تجربه آن را داشته‌اند)، نقش‌بازی (۱۹ درصد) و بی‌دی‌اس‌ام(۱۸ درصد). به لحاظ ترجیحات ۸۰ درصد رابطه جنسی آرام را به جای رابطه سریع و ۷۴ درصد عشقبازی لطیف را به رابطه جنسی خشن ترجیح می‌دهند.

در خصوص محل برقراری رابطه جنسی نیز سلیقه‌ها متفاوت است. ۱۳.۸ درصد از فرانسویان دوست دارند هر از گاهی «روی ماشین لباسشویی» رابطه جنسی برقرار کنند. مکان‌های دیگر برای عشق‌بازی شامل هتل‌ها (۴۰ درصد)، حمام یا زیر دوش (۳۹ درصد)، ساحل دریا (۲۶ درصد) و توالت هواپیما (۱۲ درصد) می‌شود.

۲۲.۳ درصد فرانسوی‌ها ترجیح می‌دهند صبح‌ها رابطه جنسی داشته باشند تا شب‌ها.کانوا

درباره میزان ارگاسم در مردان و زنان در رابطه جنسی تفاوت وجود دارد. دانستن اینکه ۸۰ درصد از مردان فرانسوی در حین رابطه جنسی به ارگاسم می‌رسند شاید تعجب‌آور نباشد، اما این رقم برای زنان با اختلاف تقریبا قابل توجهی کمتر است و تنها به ۵۹ درصد می‌رسد.

از هر ۴ زن فرانسوی فقط ۱ نفر با دخول به اوج لذت جنسی می‌رسند و ۲ نفر از هر ۵ نفر گفته‌اند خودارضایی را بهترین راه برای اطمینان از رسیدن به ارگاسم می‌دانند.

آمار منتشره توسط آمورلی نشان می‌دهد زنان فرانسوی تقریباً دو برابر بیشتر از مردان فرانسوی تظاهر به داشتن ارگاسم کرده‌اند. ۶۷ درصد زنان گفته‌اند ارگاسم دروغین داشته‌اند،‌ در حالی که این عدد برای مردان ۳۲ درصد است.

درباره عادت خودارضایی آنچه از گزارش برمی‌آید این است که مردان فرانسوی به طور متوسط ۹.۷ بار در ماه خودارضایی می کنند. این میزان برای زنان ۳.۶ بار بوده است و ۳۹ درصد از زنان گفته‌اند هرگز خودارضایی نمی‌کنند. این در شرایطی است که ۲ درصد از فرانسوی‌ها تجربه خودارضایی در محل کار خود را داشته‌اند.

در حالی که ۳۳ درصد از زنان در طول خودارضایی از اسباب بازی‌های جنسی استفاده می‌کنند، تنها ۱۰ درصد از مردان گفته‌اند که در انجام خودارضایی از این وسائل بهره می‌برند.

در فرانسه روزی نیز به نام «وقفه‌ خودارضایی» برای زنان وجود دارد. در این روز، که برابر با ۱۷ مه است، آن دسته از زنان فرانسوی که موافق این کارزار هستند از انجام خودارضایی خودداری می‌کنند.

گزارش آمورلی در پایان افزوده است که تماشای پورن نیز در میان فرانسویان امری تقریبا رایج به شمار می‌رود. مطابق این تحقیق، ۳۷.۱۴ درصد از مردم فرانسه دستکم یک بار در ماه به دیدن پورن می‌پردازند.

 

منبع: euronews

برای مطالعه بیشتر

Scroll to Top