Sign Up

Sign In

خنده ممکن است واقعا بهترین درمان در یک رابطه باشد. خندیدن پاداشی است که نمایانگر رضایت از رابطه به دو طرف است

خنده ممکن است واقعا بهترین درمان در یک رابطه باشد. خندیدن پاداشی است که نمایانگر رضایت از رابطه به دو طرف است. اغلب مردم به وجود حس شوخ‌طبعی در شریک عاطفی خود اهمیت می‌دهند، اما اگر می‌خواهید رابطه‌تان با مردی دوام بیاورد، وقت آن است که به او اجازه دهید فکر کند که بین شما، او بامزه‌تر است.

با مری کلاب‌وی‌آی‌پی در این مقاله همراه شوید.

نتیجه یک مطالعه جدید در میان زوج‌های دگرجنس‌گرا نشان می‌دهد مردها وقتی که فکر می‌کنند بامزه‌تر‌ند، روابط عاطفی رضایت‌بخش‌تری دارند و یک راه ساده برای راضی کردن مردتان این است که اجازه دهید او فکر کند شوخی‌هایش از شوخی‌های شما بهتر‌ند. یک مطالعه جدید نشان داد که آنچه زنان از قبل به آن اعتقاد داشتند درست است، مردها فکر می‌کنند که بامزه‌تر‌ند و روابط شادتر و رضایت‌بخش‌تری خواهند داشت اگر به آن‌ها قبولانده شود که در بخش طنز بر شریک خود برتری دارند.

این مطالعه با عنوان «آیا آن‌ها مانند جوکر و هارلی کوئین با هم تناسب دارند؟» تلاش کرد بفهمد که شوخ‌طبعی در روابط بلندمدت در چه جایگاهی قرار می‌گیرد. هارلی کویین، شخصیتی خیالی و زن قهرمان داستان کتاب‌های مصور است که اغلب در کنار جوکر، قهرمان اصلی داستان دیده می‌شود. محققان دانشگاه سیلسیا در کاتوویتس لهستان که این تحقیق را انجام داده‌اند، می‌نویسند «مردم به داشتن حس شوخ‌طبعی در شرکای (عاطفی/جنسی) بالقوه خود اهمیت می‌دهند.  برای انجام این تحقیق، پژوهشگران سراغ زوج‌هایی رفتند که مدت‌هاست با هم زندگی می‌کنند.اگر می‌خواهید بدانید چه فصلی بهترین فصل برای شروع یک رابطه خوب و موفق است بهتر است مقاله بهترین فصل رابطه خواهی را مطالعه بفرمایید.

شرکت‌کنندگان در این مطالعه، گروهی متشکل از ۱۴۹ زوج دگرجنس‌گرا که به‌طور متوسط هفت سال با هم بودند، در مورد جنبه‌های کمدی و طنز روابطشان مورد بررسی قرار گرفتند، ازجمله اینکه این زوج چقدر با هم شوخی می‌کردند، شریک زندگی‌شان چقدر شوخی می‌کرد و چقدر فکر می‌کردند شوخی‌های دیگری خنده‌دار است. محققان دریافتند که در روابط طولانی‌مدت، مردان بیشتر از زنان جوک می‌گویند و فکر می‌کنند جوک‌های آن‌ها خنده‌دارتر است. همچنین مردان بیشتر از زنان از سبک‌های طنز تهاجمی و مسخره کردن خود در شوخی‌ها استفاده می‌کنند. با این حال هم مردان و هم زنان از طنز خود-تحقیری استفاده می‌کردند.

این مطالعه نشان داد که اگر مردها احساس کنند شریک زندگی‌شان فکر می‌کند که شوخی‌هایش بدتر از شوخی‌های آن‌هاست، در رابطه‌شان شادتر و راضی‌تر‌ند.. این مطالعه نشان داد که شوخی کردن و لطیفه گفتن، خنده، سطح کیفیت شوخ‌طبعی و سبک‌های شوخ‌طبعی همگی روی مردان و زنان در روابط طولانی‌مدت تاثیر داشتند. محققان همچنین دریافتند که خنده ممکن است واقعا بهترین درمان در یک رابطه باشد، چرا که شریک‌های زندگی با سرعت یکسانی به لطیفه‌ها و شوخی‌های یکدیگر می‌خندیدند و گویا «خندیدن پاداشی است که نمایانگر رضایت از رابطه به دو طرف است.»

منبع: ایندیپندنت فارسی 

برای مطالعه بیشتر

Scroll to Top