Sign Up

Sign In

راه های فراری دادن مخاطب خود
رعایت نکردن بهداشت، علاقه به رابطه با چند نفر و کاربرد الفاظ رکیک جزو موارد ناخوشایند است.
رعایت نکردن بهداشت، علاقه به رابطه با چند نفر و کاربرد الفاظ رکیک جزو موارد ناخوشایند است. طبق مطالعه جدیدی که صورت گرفته، رعایت نکردن بهداشت، علاقه به رابطه با چند نفر و کاربرد الفاظ رکیک جزو موارد ناخوشایند هنگام آشنا شدن و لاس زدن با افراد است، و به راحتی می‌تواند باعث  فراری دادن مخاطب خاص شما شود. با مری کلاب وی‌آی‌پی در این مقاله همراه باشید.

پژوهشگران دانشگاه نیکوزیای قبرس با هدف تشخیص کارها و ویژگی‌هایی که موجب جذابیت کمتر افراد در آشنایی اولیه می‌شوند، ۱۱ ویژگی ناخوشایند مشترک بین همه را شناسایی کردند. این مطالعه دوبخشی که در مقیاس کوچک انجام گرفت در نشریه پرسونالیتی اند ایندیویجوال دیفرنسز (شخصیت و تفاوت‌های فردی) منتشر شد، و در آن از ۹۴۶ بزرگسال نظرسنجی شد.

فراری دادن مخاطب خود
نکات فراری دادن طرف خود

مطالعات اولیه

اولین گروه شامل ۲۱۲ نفر بود و از آن‌ها خواستند خود را در ماجرای آشنایی با یک نفر به قصد رابطه عاشقانه تصور کنند و فهرستی از رفتارها و ویژگی‌هایی تهیه کنند که به نظرشان منفی است. در مجموع ۶۹ رفتار ثبت شد از جمله خودشیفتگی، بامزه و خوش‌مشرب نبودن و رعایت نکردن بهداشت شخصی است که این موارد جزئی از نکات فراری دادن مخاطب خاص شما است.

پس از این‌ها کاربرد الفاظ رکیک، کم‌هوش بودن، خودشیفتگی و بی‌مزه یا بی‌عزت نفس بودن ذکر شده است. سایر ویژگی‌هایی که بیشتر شرکت‌کنندگان به آن اشاره کردند عبارت است از نشان دادن محبت زیادی مانند زیادی به طرف نزدیک شدن و لمس بدون رضایت بدن او، برخورداری کم از جذابیت جسمی و خسیس بودن. پژوهشگران دریافتند جدای مسئله جذابیت جسمی، احتمال اینکه مردها از طریق هر یک از ویژگی‌های ناخوشایند بی‌علاقه بشوند در مقایسه با زنان کمتر است.

نتیجه مطالعات

در مجموع زنان و شرکت‌کنندگان مسن‌تر به این رفتارها حساس‌تر از مردان و شرکت‌کنندگان کم‌سن‌تر بودند. نویسندگان این مطالعه گفته‌اند علت این امر می‌تواند این باشد که زنان باید سهم بیشتری از بار مسئولیت سرپرستی را در پرورش فررندان به دوش بکشند و «به همین دلیل در صورت اشتباه کردن در انتخاب شریک زندگی نسبت به مردان با خطرات بیشتری مواجه می‌شوند.» در این مطالعه آمده است « تکامل زنان به نحوی بوده که در انتخاب سختگیرتر و خطرگریزتر از مردان‌اند و تجلی این امر را در حساسیت بیشتر آنان به رفتارهای ناخوشایند می‌بینیم.»

سن افراد نیز اثر چشمگیری بر نتایج داشته است و شرکت‌کنندگان مسن‌تر نسبت به افراد جوان‌‌تر بیشتر تحت تاثیر ویژگی‌های ناخوشایند قرار گرفتند. محققان گفته‌اند شاید افراد جوان‌تر «معیارهای سهل‌گیرانه‌تری» داشته باشند زیرا بیشتر می‌خواهند روابط بیشتری را با افراد مختلف تجربه کنند. «آنان آسان‌تر می‌گیرند و به همین دلیل به ویژگی‌هایی که باعث می‌شود رابطه سر نگیرد حساسیت کمتری دارند.»

در این مطالعه آمده است «از دیگر سو، با افزایش سن افراد و زیادتر شدن تجربه روابط، علاقه آنان به پیدا کردن شریک بلندمدت برای رابطه بیشتر و معیارهای آنان در انتخاب سختگیرانه‌تر می‌شود. بدین ترتیب حساسیت بیشتری به ویژگی‌هایی پیدا می‌کنند که ممکن است از سر گرفتن رابطه ممانعت کند.» در این تحقیق هم‌چنین آمده است برای آزمودن این فرضیه باید پژوهش‌های بیشتری انجام شود.

منبع: ایندیپندنت فارسی

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

برای مطالعه بیشتر

Scroll to Top