Sign Up

Sign In

اگر بخواهید با مرد فنلاندی سر قرار بروید، باید منتظر سکوت‌های ناخوشایند زیادی باشید. در ایسلند که از لحاظ جنسی فرهنگ باز و آزادانه‌ای دارند، افراد برای اظهار نظر و درخواست جهت برقراری رابطه یک‌شبه جنسی خیلی صریح و رک هستند. اما این تفاوت‌های فرهنگی در سایر کشورهای اروپایی چگونه است؟

وجود این تفاوت‌های فرهنگی در دوستیابی در سراسر اروپا برای مارینا یاکولووا، تولید‌کننده محتوا در شبکه‌های اجتماعی، به سوژه‌ای تبدیل شد تا درباره این تفاوت‌ها تمرکز کند.

او که از والدینی روسی/اوکراینی متولد شده و از ۱۲ سالگی در تورنتو کانادا رشد کرده در سال ۲۰۱۳ یک کانال یوتیوبی «قرار بدون مرز» را تاسیس کرد. این کانال اکنون بیش از ۶۰۰ هزار دنبال‌کننده دارد و ویدئوهای آن مجموعا در حدود ۲۰۰ میلیون بار دیده شده‌اند.

او که پیشتر یک مدرس در پاناما بوده است، اکنون تمام وقتش را صرف تولید ویدئوهایی مربوط به روابط و تفاوت‌های فرهنگی می‌کند. وی در این باره می‌گوید: «عشق عشق است، اما تفاوت‌های فرهنگی می‌تواند یک رابطه را از بین ببرد، به خصوص اگر دو نفر نتوانند با هم ارتباط بگیرند.»

خانم یاکولووا می‌گوید اینترنت پر از ویدئوهایی سفری درباره غذا، هنر و دیگر چیزهاست، اما قرارهای دوستیابی کمتر مورد توجه بوده‌اند درنتیجه او شروع به تولید ویدئو درباره این موضوع کرده است. بسیاری از ویدئوهای خانم یاکولووا با طنز بر کلیشه‌های فرهنگی متمرکز است، با این حال برخی ویدئوهای دیگر او رویکردی مستندتر دارند و شامل مصاحبه با افراد محلی برای فهمیدن عادات آن‌ها در قرارهای دوستیابی هستند.

او کار خود را توسعه داده و در سایر پلتفرم‌ها نظیر اینستاگرام و یا تیک‌تاک (با ۱.۴ میلیون دنبال‌کننده) فعال است. این زن جوان حالا با تولید محتوا در زمینه بایدها و نبایدهای ملاقات‌ها و همینطور از طریق نوشتن کتابی باعنوان «سکس قبل از قهوه: راهنمای قرار‌های دوستیابی در اسکاندیناوی» به یک متخصص در این زمینه تبدیل شده است.

در زیر تعدادی از توصیه‌های او برای جلوگیری از هر گونه سوءتفاهم در جلسه‌های قرار‌های دوستیابی در شماری از کشورهای اروپایی فهرست شده است:

هلند

در این کشور باید رک باشید. در واقع اگر یک هلندی نظری داشته باشد، آن را خیلی صریح می‌گوید. کاملاً برعکس بریتانیایی‌ها که اغلب باید حدود ۱۰ جمله حرف بزنند تا به اصل مطلب برسند!

هلندی‌ها همچنین معتقدند که یکی از ضروری‌ترین ویژگی‌ها برای برقراری رابطه این است که خاکی باشید، اصیل و واقعی باشید. در نتیجه نباید از این موارد غفلت کنید.

فرانسه

در فرانسه کلمه‌ای برای قرار دوستیابی وجود ندارد؛ نزدیک‌ترین کلمه‌ای که می‌بینید «rendez-vous» است که می‌تواند برای یک قرار رسمی یا یک ملاقات غیرعاشقانه هم به کار رود.

خانم ایاکولووا با تاکید بر اینکه در فرانسه دورهمی‌های شبانه گروهی رایج‌تر است و قرار ملاقات دونفره خیلی غیررسمی‌تر محسوب می‌شود، می‌گوید: «فرانسوی‌ها معمولاً خیلی سبک قرارهای تنهایی دونفره را ترجیح نمی‌دهند هرچند اپلیکیشن‌های دوستیابی تا حدی این را تغییر داده‌اند. همینطور آن‌ها خیلی در قید و بند رسوم و قواعد نیستند (مثل اینکه از قرار ملاقات سوم بحث رابطه جنسی را پیش بکشند) بیشتر این طور است که می‌خواهند بفهمند آیا با هم خوب هستید یا نه و خودشان را به جریان بسپارند که ببینید خب حالا چه پیش می‌آید.

بریتانیا

اینجا طنز همه چیز است. در واقع اگر باید یک کلمه را هنگام قرار گذاشتن با یک بریتانیایی به خاطر بسپارید، آن کلمه شوخی است.

اگر به این فکر می‌کنید که چگونه با یک دختر بریتانیایی سر صحبت را باز کنید، تعارف را فراموش کنید و به دنبال طنز بروید. اگر یک پسر بریتانیایی عصبانیت شما را از بین می‌برد، ممکن است به این دلیل باشد که شما را دوست دارد. در بریتانیا برای ایجاد رابطه و همینطور ارتباط بین آدم‌ها از بازیگوشی، کنایه و شوخ‌طبعی زیاد استفاده می‌شود.

آلمان

اینجا روابط جنسی عاشقانه خیلی معنا ندارد. آلمانی‌ها عمل‌گرا هستند و ترجیح می‌دهند به جای اینکه سریع احساساتشان را برای طرف مقابل باز کنند، موقعیت را بسنجند. البته مثل بریتانیایی‌ها حاشیه نمی‌روند، ولی ترجیح می‌دهند صادق و روراست باشند و نیتشان را بگویند.

آلمانی‌ها همچنین ترجیح می‌دهند به جای عجله، وقت خود را برای ایجاد رابطه صرف کنند. به خاطر داشته باشید که آلمانی‌ها واقعاً برای حریم خصوصی و شخصی‌شان ارزش قائل هستند، بنابراین آنها به اندازه سایر کشورها در مورد زندگی و احساسات شخصی خود باز نیستند.

فنلاند

اگر با یک فنلاندی (مخصوصاً یک مرد فنلاندی) قرار ملاقات دارید، برای سکوت‌های طولانی خودتان را آماده کنید. این سکوت‌ها البته فقط برای شما ناراحت‌کننده است و نه برای طرف فنلاندی، چرا که آن‌ها راحت می‌توانند با این موضوع کنار بیایند.

در واقع از آنجایی که فنلاندی‌ها و سوئدی‌ها زیاد اهل گفتگو نیستند ممکن است مجبور شوید خیلی بیشتر از آنچه عادتان است حرف بزنید، سوال بپرسید یا در مورد خودتان صحبت کنید تا یخ قرارتان باز شود.

در فنلاند برابری در جامعه حاکم است. اغلب این زنان هستند که در اینجا عکس می‌گیرند یا ممکن است ابتدا آن‌ها باشند که به پسرها نزدیک شوند، پیام بدهند و مردان فنلاندی نیز این قاطعیت را ترجیح می‌دهند.

پرتغال

اینجا باید آهسته راند. در واقع پرتغال در حال حاضر یکی از قطب‌های کارمندی دیجیتال محسوب می‌شود، با این حال در زمینه برقراری روابط هنوز یک کشور بسیار سنتی و محافظه‌کار به شمار می‌رود.

لیسبون، به عنوان مثال، هنوز ذهنیتی روستایی را دارد. زنان پرتغالی نگران انگ شایعات یا از دست رفتن اعتبارشان هستند، بنابراین نزدیک شدن به پسرها برایشان سخت است. با این حال و به طور کلی، مردم اینجا کارها را به آرامی و سرفرصت انجام می‌دهند و ممکن است زمان بیشتری طول بکشد تا رابطه‌ای جدی شکل بگیرد.

اسپانیا

مردم اسپانیایی در زمینه روابط جنسی از فرهنگ بسیار بازی برخوردار هستند و از روابط جنسی آزادانه لذت می‌برند. اشتیاق، محبت فیزیکی، اجتماعی بودن و بیرون ماندن (تا دیروقت!) بخش بزرگی از فرهنگ است.

اکثر مردم اسپانیا مشکلی ندارند که عقاید خود را آزادانه بیان کنند و فیلتر چندانی روی آن‌ها اعمال نمی‌کنند. زنان اسپانیایی نیز بسیار مستقل هستند.

اسکاندیناوی‌ها (سوئدی‌ها، نروژی‌ها و دانمارکی‌ها)

این کشورها جایی که در توصیفشان باید گفت اول سکس، بعد رابطه. اسکاندیناویایی‌ها در رابطه با سکس فرهنگ خیلی باز و آزادی دارند. آن‌ها از کودکی آشکارا در مورد سکس صحبت می‌کنند، تشویق می‌شوند که رابطه برقرار کنند و روابط جنسی سالمی داشته باشند و سکس‌های تفننی در این سه کشور زیاد به چشم می‌خورد.

در همین حال کلیشه‌های جنسیتی کهنه هم کمتر در این کشورها وجود دارند. به همین خاطر اگر عادت دارید در میخانه برای زنانی که دوست دارید نوشیدنی بخرید، ممکن است در اسکاندیناوی نتیجه خوبی نگیرید.

همانطور که گفته شد، زنان اسکاندیناوی نه دوست دارند چیزی بدهکار باشند و نه می‌خواهند خریده شوند. آن‌ها اگر دوست داشته باشند خودشان این کار را خواهند کرد. آن‌ها نوشیدنی از شما قبول نخواهند کرد مگر اینکه از شما خوششان بیاید و به احتمال زیاد اگر چشمشان را بگیرید، در مقابل یک نوشیدنی مهمانتان می‌کنند.

مردان اسکاندیناوی نیز مستقل بودن را چیزی جذاب می‌دانند. آنها نمی‌خواهند عشق درخشان شب شما باشند، بلکه یک رفیق و هم‌تیمی را ترجیح می‌دهند.

نکته آخری که درباره کشورهای اسکاندیناوی باید گفت این است که اینجاها باید کمی فروتنی به خرج دهید. لاف زدن و چاخان کردن در همه کشورهای شمال اروپا یک «نه بزرگ» را به همراه خواهد آورد. خود واقعی‌تان باشید و غلو نکنید، (در آلمان و هلند نیز همین‌طور).

منبع: euronews

برای مطالعه بیشتر

Scroll to Top